Beschrijving en foto's van veilinghuis Dorotheum - Oostenrijk: Wenen

Inhoudsopgave:

Video: Beschrijving en foto's van veilinghuis Dorotheum - Oostenrijk: Wenen

Video: Vienna Apartment Tour in Austria 2024, Juli-
Anonim
Dorotheum Veilinghuis
Dorotheum Veilinghuis

Beschrijving van de attractie

Het oudste veilinghuis Dorotheum werd in 1707 in opdracht van de Oostenrijkse keizer Franz Joseph I opgericht als staatspandjeshuis voor de behoeften van de bevolking in een moeilijke financiële situatie. Aanvankelijk mocht alleen een kleine kring van kopers dingen verkopen die hun eigenaren niet konden inwisselen. In 1785 werd het pandjeshuis een open instelling voor iedereen om in pand gegeven voorwerpen te kopen. 80 jaar na de oprichting verhuisde het pandjeshuis naar het centrum van Wenen, naar het gebouw van het voormalige klooster van St. Dorothea, waarna het zijn huidige naam kreeg - Dorotheum. Het bedrijf kwam snel in een stroomversnelling en werd rijk, dus in 1901 werd op de plaats van het voormalige klooster een prachtig elegant gebouw gebouwd, ontworpen door de architect Ritter von Förster. De inwijdingsceremonie van het Dorotheum werd bijgewoond door de keizer zelf. Het gerenoveerde pand voldeed volledig aan de wensen van een groot veilinghuis; de hele Weense elite begon zich in de tentoonstellingshallen te verzamelen.

Sinds 1978 heeft Dorotheum gratis verkoopruimten geopend, waardoor nog meer potentiële kopers binnenkomen. De zalen tonen voorwerpen van kunst, antiek, juwelen. De handel in deze hallen is aan de gang, zonder verwijzing naar veilingen. Tegenwoordig wordt de eerste plaats ingenomen door veilingen waar schilderijen uit de 19e eeuw worden tentoongesteld, evenals werken van hedendaagse kunstenaars. Van oudsher zijn glas, porselein en sculpturen van de Oostenrijks-Hongaarse monarchie van groot belang.

Sinds 2001 is Dorotheum in handen gekomen van particuliere eigenaren die met alle verantwoordelijkheid en liefde de tradities van het veilinghuis voortzetten.

Momenteel heeft Dorotheum vestigingen en vertegenwoordigingen, zowel in Oostenrijk als in andere landen van de wereld: in Italië, Japan, Tsjechië, Duitsland. Het record voor de verkoopresultaten van Dorotheum was 2007, toen de totale omzet 123 miljoen euro bedroeg.

Foto

Aanbevolen: